recoverλ ambulance

Blog

Inspirující kokain

Kokain, jakožto stimulant byl, je a nejspíš i bude vždy jako zdroj inspirace. A to nemyslím tak, že slavní spisovatelé o něm budou psát a velebit ho, ani to, že slavní malíři budou kreslit bílý prášek na svá plátna. Mám na mysli to, že spousta umělců i obyčejných lidí užívají kokain proto, aby jim otevřel mysl a oni tak mohli tvořit jedinečná díla. Jak moc jsou pak tato díla jedinečná záleží na daném jedinci.

 

Ostatně existuje spousta slavných lidí, kteří si při tvorbě svých děl „pomáhali” užíváním kokainu. Známým uživatelem byl např. Stephen King, což je jeden z nejoblíbenějších hororových spisovatelů. Jeho knížky jsou opravdu úžasné. Co je trochu však odstrašující je to, že jeden čas býval rozdvojen se svým pseudonymem a netají se tím, že dobu, kdy kokain užíval, si skoro nepamatuje. Což bylo téměř 8 let.

 

Dalším známým uživatelem kokainu byl Charles Dickens. Pod jeho vlivem vznikla známá Vánoční koleda. Což je dost strašidelný příběh, díky bohu s dobrým koncem.

 

Dalším známým uživatelem kokainu byl zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud. Mnozí jej považují za kontroverzní postavu, která se dokonce zajímala o kokain z hlediska možnosti použít jej jako analgetikum. On však ve finále své závislosti litoval a pokoušel se jí zbavit.

Umělců užívajících kokain je a bylo více. Ostatně, kdo jste kdy měli co do činění s kokainem, tak víte, že se lidem opravdu otevírá takový druhý a často umělecký svět. To také souvisí

s účinky kokainu. Člověk je energický, vitální a má pocit zvýšené mentální kapacity. Bohužel často neoprávněně. Stephen King je nejspíš nadaný a své romány by psal a vlastně i psal bez užívání kokainu. Takto nejspíš mohl psát celou noc a mohl jich psát několik. Prý si ale ten čas nepamatuje. A to připomínám, že to bylo 8 let. A zde vyvstává otázka: Stálo mu to za to? Nicméně buďme rádi, že je živ a zdráv.

A jak je vidno, tak stále píše i bez kokainu.

 

Abych se vrátila ke kokainu a k tomu, co nejen umělce, k měnu přitahuje. Je to určitě pocit zvýšené sebedůvěry, který po požití nastává. Člověk si ohromně věří, je až naplněn egocentrismem. V tomto rozpoložení cokoliv vytvoří, zdá se mu to nejlepší pod sluncem. A jsme opět u toho. Kokain je prostě mocný čaroděj a vyčaruje z Vás na chvíli někoho jiného, než doopravdy jste. Je-li člověk umělec, bude jím i bez kokainu.

 

Co tím vším chtěl básník říci?

 

Opravdu není třeba brát kokain, abyste byli dobrým spisovatelem, spisovatelkou, malířem, malířkou, hercem, herečkou, manažerem, manažerkou, vedoucím, vedoucí, manželem, manželkou, otcem, matkou apod. Kokain Vám na chvíli sice zvýší pocit sebedůvěry do závratných výšin, dodá sebevědomí a učiní Vás šťastným. To vše bohužel jen pomíjivě. Kdo si již déle s kokainem zahrává, zná i jeho stinné stránky. Vyčerpávající únavu, deprese, potíže se spánkem. A hlavně ten neodvratný pocit, že bez kokainu nejste ničeho schopni.

 

A o tom tento článek je. Vy jste Vy a kokain je kokain a Vy pod vlivem kokainu jste pod vlivem kokainu. Nic víc, nic míň. A jelikož braní kokainu umí být dost vyčerpávající, co takhle být bez něj? Chcete-li si o tomto tématu promluvit, vůbec se nebojte kontaktovat Recovery ambulanci. S terapeuty, kteří jsou opravdu profesionály ve svém oboru, se nemusíte bát mluvit o ničem a už vůbec ne o kokainu. Mají spoustu zkušeností ze svého profesionálního života a nebojí se je předat dál. Nikoho neodsuzují a na lidech, kteří se k nim přišli poradit, jim opravdu záleží.


Autor: Eva Přečková

29. Listopad 2021

Mateřství a alkohol

Jednou jsem v nějakém magazínu pro ženy četla myšlenku, že izolace v době pandemie je podobná mateřské...

Čist celé

15. Listopad 2021

Problém s alkoholem

Tak nějak v koutku duše o sobě přemýšlíme všichni. Jestli vše děláme tak, jak máme,...

Čist celé

8. Listopad 2021

Inspirující kokain

Kokain, jakožto stimulant byl, je a nejspíš i bude vždy jako zdroj inspirace. A to nemyslím tak, že slavní...

Čist celé

2. Listopad 2021

Kokain

V časopise 100+1 mě zaujala zpráva o „ekologickém” kokainu, který je nyní k dispozici ve Velké...

Čist celé

26. Říjen 2021

Pervitin

Pervitin, slangově perník, je taková „naše česká” droga. Alespoň se to tak říká....

Čist celé

2. Srpen 2021

Psychika v době covidové

Nyní zažíváme něco, co se zapíše do dějin a o čem se budou učit další generace. Světem se...

Čist celé

1. Srpen 2021

Závislost a dědičnost

Přemýšleli jste někdy jak je to možné, že někdo může pít a jen se bavit a jiný se...

Čist celé